Strona Główna arrow Informacje arrow BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE NA TERENIE ATRIUM SIEMIANOWICE


BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE NA TERENIE ATRIUM SIEMIANOWICE PDF Drukuj Email
Wpisał: ATRIUM   
30.01.2012.

W dniach 30 stycznia – 2 lutego na terenie Atrium Siemianowice kobiety będą mogły wykonać badania mammograficzne, przeprowadzane przez doświadczonych radiologów. Dla mieszkanek Siemianowic Śląskich i okolic w wieku 50-69 lat badania są bezpłatne.
Specjalny mammobus, który jeździ po całej Polsce, na przełomie miesięcy odwiedzi Siemianowice. Badania przeprowadzane są w ramach Populacyjnego Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, którym objęte są kobiety urodzone w latach 1943-1962.

„Rak piesi jest najczęstszą przyczyną zgonów wywołanych przez nowotwory wśród kobiet. Można mu zapobiec dzięki szybkiemu wykryciu, dlatego mocno namawiamy okoliczne mieszkanki do przebadania się.” - zachęca Ewelina Stochmiałek.

Kobiety nieobjęte programem ministerstwa będą mogły skorzystać z badań odpłatnie.
Każda z Pań, która wykona badanie w mammobusie będzie miała możliwość wzięcia udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Mammobus będzie stał na terenie CH Atrium Siemianowice, przy ul. Jagiełły 4. Rejestracja na badania odbywa się pod numerami 801 080 007 i 58 666 24 44.

 

Komentarze

Aby dodać komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz konta, załóż je sobie.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze.

Powered by AkoComment 2.0 PL++
Polska adaptacja - © Copyright 2005 by APW Zwiastun - Joomla Demo PL

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »